VTE Kunějovice

12.12.2023

Obec Kunějovice leží v úrodné části Plzeňského kraje v okrese Plzeň - sever. Její historie sahá až do druhé poloviny 13. století a velkou část území obce tvoří rozsáhlé plochy zemědělské půdy. Kunějovice se nachází v provincii České Vysočiny (neboli Český Masív), dále obec spadá do Poberounské soustavy, v oblasti Plzeňské pahorkatiny do celku Plaská pahorkatina a podcelku Kaznějovská vrchovina. Tyto geografické dispozice předznamenávají i povětrnostní podmínky vhodné pro výstavbu větrných elektráren. Vedení obce, s výraznou podporou místních obyvatel, se rozhodlo realizovat výstavbu VTE ve společném podniku s TCN energie s.r.o.

"Nabídku spolupráce jsme vyhodnotili jako výhodnou pro obec. Budoucí příjmy nám umožní realizovat celou řadu důležitých projektů. Například vybudování kanalizace a vodovodu, či příspěvky občanům na privátní čističky odpadních vod," vypočítává starosta Kunějovic Jiří Löwy.

VTE Kunějovice

      > 4 věže o výkonu 6,25Mw

Informační video pro obyvatele Kunějovic o negativech a benefitech provozu VTE. Video bylo součástí informační kampaně před spuštěním ankety, ve které obyvatelé s převahou schválili záměr obce na výstavbu a provoz VTE ve společném podniku s TCN energie s.r.o.