VTE Dlouhá Brtnice

17.07.2023

Dlouhá Brtnice v kraji Vysočina patří k mimořádně vhodným lokalitám pro výstavbu větrných elektráren. Starosta obce Roman Motáček s podporou drtivé většiny obyvatel v obci začal spolupráci na projektu, který představuje šest věží VTE. 

Předpokládaný finanční výnos pro obec z jedné věže je 3,5 milionu korun ročně. Pro obec s necelými čtyřmi sty obyvateli to bude mimořádné posílení obecního rozpočtu. 

"Výstavba větrných elektráren je jednou z mála možností, jak zajistit financování projektů, které obec chce nebo musí realizovat. Jsem přesvědčený, že by to měl podporovat i stát," Roman Motáček starosta Dlouhé Brtnice

Po instalaci věží VTE obec navíc přepokládá sdílení vyrobené elektřiny primárně pro obyvatele Dlouhé Brtnice a přilehlé obce, jako určitou náhradu za vyzuální změny v krajině.


· VTE Dlouhá Brtnice s.r.o.

  • 6 věží o výkonu 6,25Mw: celkem: 37,5Mw

Starosta Roman Motáček vysvětluje záměr výstavby VTE v Dlouhé Brtnici.

Rozhovor se starostou obce Dlouhá Brtnice. Roman Motáček popisuje první pocity při úvahách o společném podniku s investorem, hodnotí dosavadní spolupráci a také vysvětluje hlavní motivy obce pro výstavbu větrného parku.